قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع : فشار بر پاکستان در ادامه خواهد یافت

0

قوماندان نیروهای حمایت قاطع (ناتو) می گوید که فشارهای لازم بر پاکستان بخاطر پایان دادن به حمایت از گروهایی ویرانگر در افغانستان  ادامه خواهد یافت.  جنرال جان نیکلسون امروز در نشست مشورتی برای تامین امنیت که در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرد.

وی در این نشست که با حضور مسؤلان اداره محلی، مسؤلان امنیتی و چهره های سابق جهادی برگزار شده بود، گفت که جامعه بین المللی به تعهد خود در زمینه ادامه فشار بر حامیان مخالفان مسلح، سرکوب این گروه ها و تجهیز نیروهای امنیتی افغان ادامه خواهد داد.

قوماندان نیروهای حمایت قاطع افزود:   همان طور که در پالیسی جدید امریکا، رئیس جمهور ترامپ تاکید کرده است، ما فشار لازم را بر پاکستان وارد می کنیم تا از حمایت کسانی که در افغانستان دست به ویرانگری می زنند، دست بردارد. وی افزود: هدف دوم این پالیسی این است که ما  فشارهای دیپلوماتیک لازم را هم در پهلوی فشار های نظامی بخاطر صلح وادغام مجدد مخالفان مسلح وارد کنیم.

جنرال نیکلسون گفت: هدف ما این است که سرانجام این جنگ را به یک پایان صلح آمیزش برسانیم؛ شما می دانید که گاهی وقت آوردن صلح بدون فشار لازم بالای دشمن امکان پذیر نیست. به گفته این مقام ارشد نیروهای بین المللی در افغانستان، نیروهای هوایی افغانستان سه برابر افزایش خواهند یافت تا بتوانند ساحه تحت کنترول دولت را گسترش دهند.

در این نشست، الماس زاهد نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب گفت که به شکل جدی نیاز است که به بازسازی وتامین امنیت ولایات شمال کابل توجه شود.

وی از قوماندان نیروهای بین المللی خواست تا در این زمینه همکاری کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com