امضا قرارداد پروژه تولید ۳۰ میگاوات برق آفتابی ولایت کندهار

0

قرارداد پروژه تولید ۳۰ میگاوات برق آفتابی در ولایت کندهار در نشست دیروز (یک‌شنبه، ۲۹ دلو) شورای عالی توسعه شهری امضا شد.

د افغانستان برشنا شرکت قرار داد ۳۰ میگاوات برق آفتابی، برای ولایت کندهار را با دو کمپنی مختلف Construction company 77 و Zularistan-Baywa (jv) به حضور داشت محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور، و محاسن سفیدان ولایت کندهار، در ارگ ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به امضاء رسانید.

در خبر نامه این ریاست آمده است این پروژه ۴۷٫۳۴ میلیون دالر امریکائی هزینه برمی دارد، که ۴۶٫۴۷ فیصد از سوی دولت افغانستان و باقی مانده از جانب مشارکت سرمایه گذار پرداخت میگردد.

د افغانستان برشنا شرکت به مدت ۲۰ سال برق تولید شده یی این پروژه را خریداری و بعد از آن این دستگاه به گونه فعال به برشنا تحویل داده میشود .

خبر نامه افزود:دستگاه تولید برق آفتابی کندهار (بک اب) نداشته صرف از طرف روز به صنعت کاران تولید انرژی برق مینماید و در صورت اضاف ، متباقی انرژی برق به اهالی ولایت کندهار و ساحات تجارتی این ولا توزیع خواهید گردید .

اصل قیمت تولید انرژی آفتابی بیشتر از ۱۲ سنت امریکایی بوده که شرکت برشنا با ۸٫۵ سنت برای هر کیلووات قیمت میپردازد، وحکومت افغانستان جهت رشد صنعت و همکاری مالی برای صنعت کاران قیمت باقی را سب سایدی در نظر گرفته است.

این درحالیست که در سال روان در ولایت کندهار ۱۰ میگاوات برق خورشیدی نیز با حضور داشت داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه افتتاح و عنقریب به بهره برداری سپرده خواهید شد.

این پروژه برای رشد اقتصاد، تامین امنیت ،تغیر و بهبود در زندگی و اشتغال زایی برای اهالی این منطقه موثر واقع میگردد

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com