نگرانی از تسخیر بازار توسط تولیدات خارجی

0

نهاد حمایت از تولیدات داخلی افغانستان با نگرانی از تسخیر بازار توسط تولیدات خارجی، به استفاده از تولیدات داخلی تاکید کرده می گوید که حمایت تولیدات داخلی باعث رشد اقتصاد، کاهش بیکاری، فقر و تامین صلح در کشور می شود.

در نشستی که از سوی این نهاد، همزمان با آغاز کمپاین حمایت از تولیدات داخلی در کابل برگزار گردید، شماری از صنعت کاران، تاجران و فعالان مدنی شرکت کرده بودند.

عبدالبصیر رشتیا رییس این نهاد، با نگرانی از تسخیر شدن بازار افغاستان توسط تولیدات خارجی می گوید که تولیدات داخلی کلید رشد اقتصاد کشور است و باید از سوی حکومت و مردم حمایت شود.

به گفته او سال ها است که استفاده از تولیدات خارجی در کشور مروج شده و بیشتر مواقع مشاهده می شود که مردم تولیدات خارجی را نسبت به تولیدات داخلی ترجیح مى دهند و این کار باعث بیکاری، فقر عدم رشد اقتصاد کشور شده است.

وی گفت: ‘یگانه را حل برای آوردن صلح و از بین بردن فقر و بیکاری در کشور حمایت از تولیدات داخلی است و ما به هدف از بین بردن بیکاری و فقر کمپاین وسیع را آغاز نیز آغاز کردیم.

عبدالجبار صافی رییس شورای صنایع معادن و سرمایه گذاری افغانستان نیز در این نشست صحبت نمود و ضمن تاکید بر حمایت از تولیدات داخلى  گفت که رشد صنعت و حمایت از تولیدات داخلی را یگانه راه بیرون رفت از بیکاری، فقر و تامین صلح و ثبات در کشور عنوان کرده گفت که اگر صنعت نیاشد تکس و مالیه هم نمی باشد و حکومت مجبور می شود که متکی یه کمک هاى خارجی

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com