سفر هیئت شورای صلح و شماری از عالمان دین به اندونیزیا

0

هیئت مشترک شورای صلح و عالمان دینی افغانستان، برای بحث و مذاکرات در مورد صلح، وارد جاکارتا پایتخت اندونیزیا شده است. دفتر مطبوعاتی شورای صلح، ۲۴ دلو در صفحۀ تویتر خود نوشته است که این هیئت، دیروز وارد اندونیزیا شده است. منبع گفته است که هیئت مشترک افغانی، با مقامات دولتی و عالمان اندونیزیایی در مورد پروسۀ صلح، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

مبنع شورای عالی صلح گفته است که این هیئت، حین ورود به جاکارتا، به وزارت امور خارجۀ اندونیزیا رفته و دیدارهای ابتدایی با مقامات این کشور را انجام داده است. منبع وزارت امور خارجۀ اندونیزیا گفته است که در این سفر، در مورد برگزاری کنفرانس مشترک علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا رایزنی ها صورت خواهد گرفت.

مولوی عبدالخبیر اوچقون معاون شورای صلح، مولوی عطاءالله لودین عضو شورای عالمان دین، مولوی قاسم حلیمی معاون وزارت عدلیه و عضو شورای عالمان دین، مولوی پیرمحمد روحانی عضو شورای صلح و شورای عالمان، مولوی عنایت الله بلیغ مشاور رئیس جمهور و عضو شورای عالمان دین، در این هیئت شامل هستند.

همچنان داکتر اکرم خپلواک رئیس دارالانشاى شورای عالی صلح و داکتر زیرک یوسفی عضو دیگر دارالانشاء نیز این هیئت را همراهی می کنند.

قابل ذکر است که حدود دو هفته قبل، در جریان سفر رئیس جمهور اندونیزیا به کابل، بحث در مورد کنفرانس مشترک علمای سه کشور صورت گرفته بود.

قبل از این، رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفته بود که در آیندۀ نزدیک، سه اجلاس مهم در مورد افغانستان در تاشکند، دبی و اندونیزیا انجام خواهد شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com