مذاکر عبدرب الرسول سیاف با مقامات سعودی

0

عبدرب الرسول سیاف رهبر حزب دعوت اسلامی، با مشاوران ارشد شاه سعودی، در مورد اهداف و عوامل افراطیت جاری در جهان اسلام، بحث و تبادل نظر کرده است.

جمال الدین بدر که استاد سیاف را در این سفر همراهی میکند  گفت که سیاف تا اکنون، با سه تن از مشاوران ارشد شاه سعودی و شماری از عالمان این کشور دیدار کرده است.

وی افزود که در این دیدار؛ بر مشکلات، تهدیدات و موضوعات مختلف منطقه و جهان اسلام بحث و تبادل نظر صورت گرفته است. بدر گفت که موضوعات عمدۀ این دیدارها، بحث روی انجام اعمال تخریبی و حملات انتحاری در جهان اسلام و عوامل آن و همچنان تاثیر آن بالای جهان اسلام بوده است.

به گفتۀ وی، هر دو طرف در راستای این دیدارها در مورد جلوگیری از افراطیت و جلب و جذب جوانان از سوی گروه های افراطی و تروریستی در جهان اسلام، بحث های تفصیلی داشته و در این مورد ابراز نگرانی نمودند.

وی گفت که مقامات و علمای عربستان سعودی، مبارزه و تلاش های استاد سیاف در برابر افراطیت و تروریزم را ستوده و وی را یک شخصیت تاثیرگذار جهان اسلام دانسته اند.

جمال الدین بدر افزود که مقامات و علمای سعودی تصریح کرده اند که افغانستان و شماری دیگر از کشورهای اسلامی، در مبارزه علیه تروریزم قربانی های بیشتر داده است.

به گفتۀ وی، عبدرب الرسول سیاف، در این دیدارها با توجه به اینکه عربستان سعودی جایگاه ویژه اى در جهان اسلام دارد و حرمین شریفین نیز در این کشور موقعیت دارد، نقش سعودی را در راستای تامین صلح و ختم جنگ تحمیلی جاری در افغانستان مهم دانست.

نشریه ایندیپندنت در نموداری، داده های آماری موسسه تحقیقاتی استاتیستا را جمع بندی کرده که نشان می دهد بیشترین توییت های حامیان داعش از عربستان است.

موسسه استاتیستا، توییت هایی را که در حمایت از گروه داعش از کشورهای مختلف جهان نوشته و ارسال شده را جمع آوری و مطالعه کرده و اینطور نتیجه گرفته است که بیشترین شمار توییت های مدافع داعش از خاک عربستان سعودی در این شبکه اجتماعی فراگیر به اشتراک گذاشته شده است.

پس از عربستان، سوریه و عراق قرار دارند و آمریکا در مقام چهارم جدول از نظر بیشترین تعداد توییت های حمایتی از داعش است. مصر، کویت، ترکیه، مناطق فلسطینی، لبنان، بریتانیا، و تونس به ترتیب در مراحل بعدی قرار دارند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com