دیدار معاون رییس اجرائیه با سفیر امریکا

0

جان آر باس سفیر جدید ایالات متحده امریکا مقیم کابل، دیروزبا محمد محقق معاون ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان صحبت کرد. در این دیدار که در کاخ شورای وزیران صورت گرفت، طرفین روی تحولات افغانستان، امنیت، انکشاف، انتخابات و موضوعات مورد علاقه دو کشور صحبت و تبادل نظر نمودند.

محمد محقق معاون ریاست اجرائیه و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان ضمن اظهار خیر مقدم به سفیر جدید ایالات متحده برای افغانستان، از کمک هاى ایالات متحده آمریکا در عرصه انکشاف، امنیت و دموکراسى در کشور ابراز قدردانی کرده و برای سفیر جدید آن کشور در امور محوله آرزوى موفقیت نمود.

معاون ریاست اجرائیه از استراتیژی جدید آمریکا برای افغانستان استقبال نموده افزود که نکات مثبت این استراتیژی در این است که داری محدودیت زمانی نبوده، وابسته با اوضاع و شرایط افغانستان می باشد و این امر تروریزم و دشمنان مردم افغانستان را نا امید و عصبانی کرده و در نهایت شکسته خواهند شد.

محمد محقق علاوه نمود که مردم افغانستان خصوصاً جامعه هزاره و تشیع طرفدار صلح و دموکراسى هستند، از همان آغاز فصل جدید در کشور ما، در حدود ١۶ سال قبل به مردم و جامعه هزاره هدایت دادیم تا به دولت سازی و دموکراسی و فراگیری علم رو بیاورند و از سلاح بازى دورى کنند که در این عرصه مردم ما کاملا موفق شدند و در حمایت از نظام و دموکراسی در جایگاه ویژه قرار دارند.

وی مردم افغانستان در مورد حملات مرگبار گروه های تروریستی به ویژه داعش بالای تجمعات مردمی و اماکن مذهبی اشاره کرد که در نتیجه هفده حمله خونین، بیشتر از یکهزار و دوصد تن از افراد ملکی شهید و زخمی شده اند.

محمد محقق همچنان به طرح پیشنهادى جامع اداری و امنیتی مناطق هزارجات اشاره کرده و تصریح نمود: با توجه به خطرهای برخاسته از سوی گروه های تروریستی، ایجاب می کند که به مناطق مرکزی توجه شود.

همینگونه جان آر باس سفیر جدید ایالات متحده برای افغانستان، ضمن تقدیم سلام و تمنیات نیک رهبرى دولت امریکا، از نظریات جامع و مفصل معاون ریاست اجرائیه تشکر نموده گفت که نظرات شما ما را در نحوه عمل در آینده کمک بنیادى میکند. وى تاکید نمود که ما میخواهیم نظریات شما را برای موفقیت در افغانستان و بهبود اوضاع در این کشور داشته باشیم.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com