بیجاشدگان ولایت بغلان بدلیل ناامنی نمیتوانیم به خانه برگردیم

0

اعضای خانواده هایی که از ترس جنگ در بغلان بیجاشده اند می گویند تا زمانی که در مناطق شان نیروهای افغان مستقر نشوند، به مناطق خود بر نخواهند گشت. اعضای خانواده های بیجاشده از منطقۀ شهاب الدین مربوط پلخمری مرکز بغلان تاکید می کنند که نیروهای افغان، باید خط مقدم جنگ را عوض کنند تا آنها به خانه های شان برگردند.

اما این خانواده ها از آغاز عملیات نیروهای افغان حمایت می کنند و از حکومت می خواهند تا در مناطق تصرف شده، پوسته های امنیتی را ایجاد کند؛ تا ترس آغاز مجدد جنگ در آن از بین برود.

محمد انور یک تن از باشندگان قریۀ خلازی منطقۀ شهاب الدین از مربوطات مرکز بغلان، گفت: در قریۀ ما با حضور نیروهای افغان، هر ساعت ترس آغاز جنگ موجود است؛ به همین سبب تا خروج نیروهای افغان، نمی خواهیم که به خانه هاى خود برگردیم.

شماری از باشندگان دیگر این منطقه نیز نظر مشابه داشته و تاکید کردند که سرنوشت جنگ باید معلوم گردد.

تورن احمد الله قوماندان تولی مربوط قول اردوی شاهین در این منطقه گفت به کسانی تاهنوز  اجازۀ برگشت به خانه های شان داده نشده، که احتمال موجودیت ماین در خانه های شان موجود است.

وی گفت: منطقه از وجود جنگجویان پاکسازی شده؛ اما روند از بین بردن ماین ها جریان دارد؛ زمانیکه این قریه از وجود ماین های جاسازی شده پاکسازی گردد، نیروهای افغان مستقر در این قریه در یک پوستۀ امنیتی جمع خواهند شد، بعداً به باشندگان قریه اجازه ورود داده خواهد شد.

این قوماندان اردوی ملی افزود که عملیات تصفیوی که به هدف پاکسازی قریه های دند شهاب الدین آغاز شده، هنوز به پایان نرسیده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com