تقدیر از ۲۳ جنرال تازه متقاعد وزارت دفاع

0

وزارت دفاع، با برگزاری محفلی، از کارنامه ۲۳ جنرال تازه متقاعد این وزارت تقدیر کرد. این ۲۳ جنرال براساس حکم رییس جمهور متقاعد شده‎اند.

وزارت دفاع ملی با نشر اعلامیه‎ای گفته است که در این محفل، حکم ریاست جمهوری درباره تقاعد این جنرالان از سوی رییس کادر و پرسونل وزارت دفاع ابلاغ شد.

طارق‎شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی، ضمن قدردانی از کارنامه جنرالان تازه متقاعد این وزارت گفته است که مردم و تاریخ هیچ‎گاه افتخارات آن‎ها را فراموش نخواهند کرد.

شاه‎حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری، چندی پیش اعلام کرد که رییس جمهور، حکم تقاعد ۱۶۴ نفر از جنرالان وزارت دفاع ملی را امضا کرده است. به گفته او، این کار به منظور اعمال اصلاحات در وزارت دفاع و نیز ایجاد فرصت برای افسران جوان در این وزارت صورت گرفته است.

شماری از اعضای ولسی جرگه می‌گویند، فرمان تازۀ رییس جمهور در باره اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی در کشور قابلیت اجرایی ندارد و اگر عملی شود فاجعه‌بار خواهد بود. به گفتۀ آنان، بر بنیاد این فرمان ۶۵ هزار نظامی از نهادهای امنیتی و دفاعی متقاعد خواهند شد.

جنرال نقیب‌الله، عضو ولسی جرگه در نشست عمومی این مجلس طرح باز نشسته‌گی ۶۵ هزار افسر و سرباز را به خارجی‌ها نسبت داده می‌گوید، با عملی‌شدن این طرح افراد با تجربه کنار رفته و افراد بی‌تجربه به جای آنان گماشته می‌شوند.

به گفتۀ این عضو ولسی جرگه، با اجرایی شدن این طرح ۶۰ درصد از افسران وزارت داخله، ۵۰ درصد از وزارت دفاع ملی و ۴۰ درصد از ریاست امنیت ملی بازنشته خواهند شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com