افزایش شمار سارقین در ولایت نیمروز

0

به گفته شهروندان زرنج دزدی و سرقت در زرنج افزایش یافته است .

به گزارش عیاران سیستان،دو شب پیش مورخ ۱۹ دلو دزدان همزمان با سرقت صرافى، عمادالدین و حاجی ملا سعید، یک دوکان موبایل فروشی را نیز در نبش جاده نجاران شهر زرنج سرقت نمودند که بر علاوه پول نقد تعدادی موبایل را که جمعا به ارزش یکصد و پنجاه هزار افعانی میشود سرقت نمودند.

صرافان نیز ادعا میکنند که در مجموع ۲۳ میلیون تومان آنها به سرقت رفته است.

یکتن از منسوبین امنیتی ضمن تائید سرقت پولها از این دو صرافى گفت: دزدان با استفاده از شکستاندن قفل دروازه عقب این صرافی به دکان های صرافی داخل شده اند و پول ها را به سرقت برده اند.

برخی از نمایندگان شورای ولایتی نیمروز نیز از افزایش سرقت‎ها، به‎ویژه سرقت وسایط نقلیه در سطح شهر، ابراز نگرانی کرده و مسوولان امنیتی را در این عرصه به بی‎‏توجهی متهم میکنند.

حاجی نعمت الله صدیقی عضو شورای ولایتی نیمروز از افزایش ۵۰ درصدی آمار سرقت ها نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد.

وی همچنان علاوه کرد که باگذشت هر روز، میزان سرقت و نا امنی در ولایت نیمروز بیشتر شده و مسئولان امنیتى، دراین زمینه باید هرچه سریعتر اقدام جدی داشته باشند.

این عضو شورای ولایتی نیمروز، میگوید: گراف جرایم نسبت به سال پیش افزایش پیدا کرده است و در این قسمت ارگان های کشفی و امنیتی متاسفانه بی توجه و کم کار هستند.

صدیقی می افزاید: مساله نگران کننده دیگر افزایش رو به رشد معتادین در ولایت نیمروز است که به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که از کنترول مردم و مسئولین امنیتی خارج شده است، این معتادین شب و روز در کوچه و خیابان های شهر زرنج آزادانه دست سرقت و دزدی می زدند.

از طرف دیگر،یکتن از منسوبین امنیتی ولایت نیمروز می‎گوید که آمار سرقت ها در شهر زرنج روز به روز افزایش می‎یابد.به گفته وی نگهداری سلاح نزد افراد مسلح غیر مسئول و فقر اقتصادی از دلایل عمده افزایش سرقت‌ ها در این ولایت می‌باشد.

با این حال، تحلیل‎گران امور می‎گویند تا زمانی که دولت در راستای فراهم شدن زمینه کار و ریشه‎کن کردن فقر در کشور اقدام اساسی نکند، جرایم جنایی از جمله سرقت‎ها در سطح شهر و ولسوالی‎ها کاهش نخواهد یافت.

سرقت خانه های مسکونی، فروشگاه های بزرگ و هم‌چنان وسایط نقلیه در ولایت نیمروز تازگی ندارد، اما اکنون با بلند رفتن آمار فقر اقتصادی و بی‌کاری، سرقت و دزدی نیز بیشتر شده است.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com