ورود نیروهای نظامی ایتالیایى به فراه

0

پنجاه تن از نیروهاى ایتالیایى، به هدف حمایت هوایى از نیروهاى امنیتى افغان در عملیاتى که قرار است به زودى بر ضد مخالفین مسلح دولت در این ولایت آغاز شود، وارد فراه شده اند. ناصر مهری سخنگوی والی فراه، ضمن بیان این مطلب گفت که نیروهاى ایتالیایى، شب گذشته وارد فراه شده و در میدان هوایى این ولایت مستقر گردیده اند.

او افزود که این نظامیان ایتالیوى که با امکانات مورد نیاز وارد فراه شده اند، نیروهاى امنیتى افغان را در یک عملیات تصفیوی که قرار است در روزهای نزدیک در ولسوالی های بالابلوک، بکواه و پشترود فراه راه اندازی شود، حمایت هوایی خواهند کرد.

نظامیان ایتالیایى در حالی وارد فراه می شوند که اخیراً حملات مخالفین مسلح دولت بر پوسته هاى امنیتى در مرکز و برخى ولسوالى هاى این ولایت شدت پیدا کرده و داکتر محمد عارف شاه جهان، در پى اعتراض هاى مردم از وضعیت امنیتى، از سمت ولایت فراه استعفا داده و قوماندان امنیۀ فراه نیز تبدیل شده است.

در اوایل ماه اسد سال روان نیز ده ها تن از نیروهاى امریکایی و ایتالیایی، به هدف حمایت از نیروهاى افغان وارد فراه شده بودند و براى مدتى در این ولایت مستقر بودند.

نیروهای امریکایی و ایتالیوی در سال ٢٠٠١ وارد فراه شدند؛ اما در سال ٢٠١٣ این ولایت را ترک کردند.

در حال حاضر، بیش از ١٣۵٠٠ نیروى خارجى در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان مستقر مى باشند، که حدود یک هزار تن آنها را نیروهاى ایتالیایى تشیکل مى دهند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com