اعتصاب سراسری صرافان در اعتراض به دخالت های بانک مرکزی

0

اتحادیه صرافان می گوید که در اعتراض به اعمال محدودیت هاو دخالت بانک مرکزی در امور صرافان، اعتصاب سراسری خواهد کرد. میرافغان صافی رئیس اتحادیه سراسری صرافان گفت که اقدامات تازه بانک مرکزی در مورد صرافان و چگونگی فعالیت آنها، برای این اتحادیه قابل قبول نیست.

به گفته وی، اتحادیه صرافان در ۲۲ مورد از اقدام های بانک مرکزی که اخیرا روی دست گرفته شده است، با این بانک اختلاف نظر دارد و نتوانسته اند در مورد آنها به توافق برسد. توقف صدور جواز به صرافان جدید، منع صرافان از جمع آوری امانت های پولی و خودداری از اعطای قرضه به مردم، و مداخله بانک مرکزی در انتخابات اتحادیه صرافان از جمله موارد عمده یی است که به گفته صافی باعث ناخوشی صرافان شده است.

رئیس اتحادیه صرافان خاطر نشان کرد که به همین خاطر امروز چهارشنبه در تمام ولایات کشور دست به اعتصاب کاری خواهند زد و تا زمانی که بانک مرکزی از اعمال مقررات تازه خودداری نکند، به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

اما ایمیل هاشور سخنگوی بانک مرکزی گفت این بانک بر مبنای قوانین جاری کشور به ویژه قانون بانک داری، قانون مبارزه علیه تروریزم و قانون مبارزه با پولی شویی و مقررات بانکی اقداماتی را بخاطر روی دست گرفته است و مصمم است آن را عملی کند.

وی گفت:  در حال حاضر بیشتر از سه هزار صراف در کشور فعالیت دارند که بیشتر در شهرهای کابل، مزارشریف، هرات، کندهار و جلال آباد می باشند و ما به دلیل این که بیشتر شدن آن برای اقتصاد کوچک افغانستان مناسب نیست، در این شهرها دیگر جواز نو صادر نمی کنیم.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com