انتقاد داکترعبدالله از رییس جمهور غنی

0

داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایى حکومت مى گوید که رهبرى حکومت  آنچه را که به مردم وعده داده  بود، انجام داده نتوانسته و باید به کمبودى هاى خود اعتراف کرد و از آن معذرت خواست. رییس اجرایى حکومت، دیروز به ولایت پروان رفت و در مراسمى ویژه والى جدید این ولایت را به مردم معرفى کرد.

وى در این مراسم که با حضور هزاران ‌تن در شهر چاریکار برگزار شده بود، از تلاش ‌ها و خدمات انجنیر محمد عاصم والی پیشین پروان، سپاس‌گزاری کرد  و به دگرجنرال فضل‌الدین عیار والی تازۀ آن ولایت، آرزوی موفقیت و کامیابی نمود.

داکترعبدالله در بخش دیگرى از سخنانش درمورد رویدادهاى اخیر سیاسى و امنیتى درکشور گفت که مراکز تجهیز، تربیه و آموزش گروه‌های تروریستان و قاتلان مردم افغانستان، روشن است و آن ‌هایی‌که سرگرم توطیه در برابر افغانستان هستند، نیز مشخص می‎باشند.

موصوف  با تاکید براینکه حکومت، بر تروریستان دیگر رحم نخواهد کرد و عدالت را دربارۀ آنها اجرا می‌کند گفت که با دست‌گیری تروریستان، دست ‌های پشت پرده بیشتر افشا می‎شود.

رییس اجرایى حکومت  با اشاره به سفر هیأت پاکستان به کابل گفت که اسناد و شواهد ارایه شده است و پاکستان، باید در عمل نشان دهد که از تروریستان حمایت نمی‌کند و به دنبال بی‌ثباتی نمی‌باشد.

این مقام حکومت افغانستان،  بر مشکلات در حکومت اشاره نموده گفت که باید واقعیت‌ها را به مردم گفت و بر کمبودها اعتراف کرد.

داکتر عبدالله با بیان این‎که رهبرى حکومت  آنچه را به مردم وعده داده بود، انجام داده نتوانست اضافه کرد: جا دارد به خاطر ایستاد‌گی مردم قدردانی کنیم و از کمبودها معذرت بخواهیم، حکومت وحدت ملی در آغاز حمایت همۀ مردم را با خود داشت؛ اما امروز فاصله میان مردم و حکومت افزایش یافته است و نباید تقصیر و گناه را به گردن مردم بیندازیم.

وى تاکیدکردکه مردم هر روز در دفاع از کشور قربانی می‌دهند و  آنها حق اعتراض و نقد دارند و حکومت، باید به آنها پاسخگو باشد و راه‌کاری را دریابد که درد و رنج مردم کمتر شود.

رییس اجرایى حکومت افزود: اگر موافقت‌نامۀ حکومت وحدت ملی عملی می‌شد، امروز مشکلات کمتر بود و امروزهم اگر درس نگرفته باشیم؛ به دنبال انحصارگرایی باشیم و پراکندگی را مسوولیت دیگران بدانیم، اشتباه رفته‌ایم.

موصوف گفت: باید به خواست‌های مشروع مردم و قشر سیاسی پاسخ بدهیم؛ زیرا  حاکمیت قانون و عدالت با شعار تحقق نمی‌یابد و برخورد غیرمسوولانه، عواقبی دارد که نتیجۀ آن ضعف نظام و کشور می‌باشد و  باید در رفتارهای خویش تجدید نظر نماییم و اگر مردم را وسیله فکر کنیم، ره به جایی نخواهیم برد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com