کشته و زخمی شدن نُه محافظ حزب آزادی جنرال عبدالملک

0

منابع محلى در فاریاب مى گویند که در یک حمله طالبان در ولسوالى شیرین تگاب این ولایت دست کم نُه محافظ حزب سیاسى آزادی به رهبرى جنرال عبدالملک کشته و مجروح شدند. سمونوال محمد نعیم اندرابی آمر امنیت قوماندانی امنیه فاریاب گفت که طالبان دیشب بالای دفتر حزب آزادی در ولسوالی شیرین تگاب حمله کردند و در جریان درگیری ۳ تن از پولیس ملی کشته شده و سه تن دیگر زخم برداشتند.

اندرابی افزود که نیروهای کمکی به حمایت از محافظین امنیتی دفتر حزب آزادی فرستاده شدند و طالبان را به عقب رانده و اجساد و مجروحین را به شفاخانه انتقال دادند. اما جنرال عبدالملک رهبر حزب آزادی و مشاور ارشد ریاست اجرائى حکومت می گوید که در حمله طالبان ۵ محافظ امنیتی دفترش کشته شده و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

جنرال ملک گفت که حمله طالبان بالای دفترش حوالی ساعت ۹ دیشب آغاز شد و تا صبح امروز به شکل پراگنده ادامه داشت.

وی بی تفاوتی دولت و به خصوص رهبری ولایت فاریاب در تامین امنیت منطقه، جان و مال مردم را سوال بر انگیز دانسته می افزاید که وضعیت امنیتی در فاریاب و بخصوص ولسوالی شیرین تگاب نگران کننده است به جزء مرکز ولسوالی همه مناطق در کنترول طالبان قرار گرفته و شیرین تگاب با خطر سقوط قرار دارد.

این رویداد در حالی رخ میدهد که طالبان مسلح یک متنفذ قومی بنام آمر فیض الله را پس از ادای نماز جمعه در منطقه شش تپه شیرین تگاب تیرباران کردند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com