رییس جمهور: جوانان برای دفاع از کشور به صفوف نیروهای امنیتی کشور بپیوندند

0

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ، در رابطه به اوضاع جاری و تدابیر و اقدامات دولت در خصوص تامین امنیت کشور، صحبت کرد. موصوف  ضمن تسلیت به خانواده های شهدا و مردم افغانستان، گفت که این فراموش ناشدنی بوده و جبران این عمل خاینانه وظیفۀ هر مسلمان و هر افغان است.

اشرف غنى وی افزود: از علمای کرام تشکر می کنم که برای مداوای مجروحین، خون اهدا کردند و در یک صف واحد ملی مانند همیشه در جلو قرار گرفتند. رئیس جمهور گفت ، که حملات تروریستی اخیر تنها حمله بالای طفل، زن و مرد این سرزمین نبود، بلکه حمله بالای تمام ملت افغانستان بود و به یک پاسخ ملی، همه جانبه و سرتاسری در این خصوص نیاز است.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که ۱۱ تن گرفتار شده اند و ریشۀ شان هم معلوم بوده، طالبان مسئولیت آنرا گرفته اند، البته طالبانی که نه خدا را می شناسند و نه هم به شریعت رسول اکرم باور دارند.

اشرف غنى تصریح کرد که مرکز طالبان در پاکستان بوده و حالا تصمیم به دست حکومت پاکستان می باشد که آنچه را برای خود می پسندند، باید برای تمام جهان اسلام بپسندند.

محمد اشرف غنی گفت:  لست تروریستان و شبکه های شان با دولت پاکستان شریک شده است و ما منتظر اقدام هستیم و ملت افغانستان عمل واضح و مشخص را تقاضا دارد.

وی گفت: روز یکشنبه مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی، پلان امنیتی کابل را برای من ارائه می کنند و باید خاطرنشان کرد که امنیت کابل و تمام افغانها موجب معامله سیاسی نبوده و در این خصوص تنها یک سیاست وجود دارد و آن سیاست افغانیت است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ضرورت اصلاحات واضح در نهادهای استخباراتی و کشفی محسوس است، گفت: در ولایات مختلف از کابل گرفته تا منطقه فاضل بیگ، شاهد گرفتاری های این خاینان بوده اند، و همچنان از لوگر، تا غزنی و هلمند شاهد اقدامات سرتاسری در مقابل تروریستان می باشند و این روند ادامه میابد.

وی گفت ، مشوره های شخصت های جهادی، علما، سیاستمدران، بزرگان قومی، زنان، جوانان، جامعه مدنی و تمام اقشار کشور را می  گیرم و به جوانان می گوئیم که به صفوف نیروهای امنیتی کشور بپیوندند، زیرا این خاک از شماست و مشترکاً از آن باید پاسداری کنیم.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش از رسانه های کشور تشکر کرد که در نقش و رسالت شان را در زمانی که تمام ملت مورد حمله قرار می گیرند، به گونه جدی تر انجام می دهند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com