دیار بزرگان ولایت بلخ با رییس جمهور غنی

0

رییس جمهور اشرف غنی، ظهر چهارشنبه با شماری از بزرگان، علما، متنفذین، نمایندگان جامعه مدنی، زنان، جوانان و اقشار مختلف ولایت بلخ در ارگ دیدار کرد.

رییس‌ جمهورغنی، در این دیدار در خصوص موضوع آن ولایت کفت  در چارچوب قانون اساسی انجام می‌پذیرد و مسایل از این مجرا حل خواهد شد.

 به نقل از خبرنامه، سخنرانان هرکدام از برنامه‌های زیربنایی و اقتصادی حکومت به شمول تطبیق پروژه‌های بزرگ تاپی، چابهار، احداث خطوط آهن، گشایش راه‌های ترانزیتی منطقوی، توافق‌نامه‌های تجارتی با کشورهای مختلف منطقه و جهان، افتتاح کوریدورهای هوایی، مدیریت آب و احداث بندها، انتقال انرژی از آسیای‌میانه و جلب سرمایه‌گذاری‌های ملی و بین‌المللی حمایت نمودند.

همچنان آنها نیز خواهان حل به‌وقت و مسالمت‌آمیز موضوع ولایت بلخ شدند.

رییس‌جمهور خطاب به بزرگان ولایت بلخ گفت: شما ترکیبی از سرمایۀ معنوی، مادی، اجتماعی و سیاسی هستید و بلخ نمونه یى از وحدت ملی مردم افغانستان است و من خادم فردفرد این مملکت و پاسخ‌گو به هر شهروند خود هستم.

غنی افزود: افغانستان به همه افغان‌ها تعلق دارد و هرنوع تبعیض، بی‌اتفاقی و تفرقه‌افگنی قابل قبول مردم و دولت نیست و تعهد ما این است که به بحران ۴۰ ساله، نقطۀ پایان بگذاریم. وی به بزرگان ولایت بلخ اطمینان داد که پلان‌های عملیاتی بخاطر سرکوب همه گروه‌های تروریستی روی‌دست است که به‌زودی تطبیق می‌گردد.

رییس‌جمهورغنی، برای اقشار مختلف ولایت بلخ اطمینان داد که همۀ اقدامات درخصوص موضوع ولایت بلخ در چارچوب قانون اساسی انجام می‌پذیرد و مسایل، از این مجرا حل خواهد شد.

وی دراخیرصحبتهایش خاطر نشان نمود: نظام را ازطریق تحکیم قانونیت، عدل و تدبیر تقویت می‌بخشیم و هیچ‌کس به‌شمول من اجازه ندارد تا منافع علیای کشور را زیر پا کند، کسانی‌که ادعای سیاست دارند، می‌توانند از مجرای پروسه‌های دموکراتیک تصمیم بگیرند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com