مسدود شدن بازارهای فراه در اعتراض به بی کفایتی والی و رییس امنیت ملی

0

شماری از دوکانداران و باشندگان ولایت فراه در اعتراض به افزایش نا‌امنی‌ها در این ولایت؛ بازارهای شهر فراه را به گونۀ تحصن مسدود کردند. دادالله قانع، نماینده مردم فراه در شورای ولایتی می‌گوید، معترضین با تجمع در مقابل ساختمان ولایت فراه، خواهان برکناری والی و رئیس امنیت ملی این ولایت شدند.

آقای قانع؛ والی و رئیس امنیت ملی این ولایت را به حمایت از هراس افگنان متهم می‌کند و می‌گوید، هر شب چندین پوسته امنیتی سربازان افغان در حومه و مرکز شهر فراه به دست طالبان سقوط می‌کند. این عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید، دیشب نیز دو پوسته امنیتی در مرکز شهر فراه به دست طالبان سقوط کرد.

دادالله قانع، نماینده مردم فراه در شورای ولایتی می‌گوید، گل بهار مجاهد، آمر امنیت قوماندانی امنیه این ولایت دیشب در انفجار ماین کنار جاده، کشته شد و هشت سرباز پولیس ملی نیز مفقود اند.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه نیز تأیید می‌کند، پس از حمله گروهی طالبان بر پوسته امنیتی سربازان پولیس ملی در قریه مساو ، زمانی که آمر امنیت برای کمک به آنها می‌رفت، در مسیر دوراهی قریه مساو موتر حامل وی با ماین کنار جاده برخورد کرد.

آقای مهری می‌گوید در این انفجار ماین یک سرباز پولیس ملی نیز مجروح شده و در درگیری نیروهای امنیتی با افراد طالبان نیز سه سرباز پولیس ملی در پوسته امنیتی مساو زخمی شده اند.

سخنگوی والی فراه تاکید می‌کند، در این درگیری‌ها همچنان ده تن از مخالفان مسلح دولت کشته و هفت تن دیگر زخم برداشته اند. گروه طالبان تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

با آن که درگیری ها میان طالبان و نیروهای امنیتی وارد شهرفراه شده اند، اما والی داکتر محمد عارف شاه جهان و فرمانده پولیس این ولایت از چند روز به این سو از شهر فراه فرار نموده و در کابل به سر می برند. هرچند این دو مقام محلی حاضر به پاسخ گویی در این باره نشدند، اما سخن گوی وزارت امور داخله می گوید که به فرمانده پولیس فراه دستور داده شده است که به این ولایت برگردند.

شب گذشته جمال‌الدین پاچاخیل رئیس اداره مخابرات ولایت فراه نیز در درگیری مهاجمان انتحاری در در هوتل کانتیننتال شهر کابل زخمی شد که صبح روز یکشنبه در شفاخانه ایمرجنسی کابل جان باخت.

دادالله قانع، معاون شورای ولایتی فراه در تماس تلیفونی در چند روز گذشته نیز به رسانه ها گفته بود : این ولایت از سوی تعداد زیادی از طالبان به محاصره گرفته شده و هر شب در حملات این گروه بر پوسته‌های نیروهای امنیتی، تعداد زیادی از سربازان کشته و زخمی می‌شوند.

به گفته آقای قانع، با اینکه ۸۰ درصد از خاک فراه زیر نفوذ طالبان قرار دارد؛ اما حکومت محلی و مرکزی نسبت به وضعیت امنیتی این ولایت بی‌توجهی می‌کنند. معاون شورای ولایتی فراه، مستقیما والی و قوماندان امنیه این ولایت را به بی‌کفایتی متهم می‌کند.

فرید بختور ضعف مقام‌های محلی در فراه نمی‌پذیرد اما حکومت مرکزی را نسبت به وضعیت امنیتی فراه به بی توجهی متهم می‌کند. این در حالیست که تنها در جریان دو شب حمله طالبان بر پوسته‌های نیروهای امنیتی در ولایت فراه، نزدیک به ۲۰ سرباز کشته و زخمی شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com