تجلیل از روز جهانی معلم در ولایت نیمروز

0

از روز جهانی معلم طی مراسم با شکوهی با حضور بیش از صدها تن از معلمین تجلیل بعمل آمد.

روز گذشته دراین مراسم انجینیرمحمد سمیع والی نیمروز، الحاج غلام دستگیر آزاد، روسای دوایر نظامی وملکی، اعضای شورای ولایتی، علمای کرام، محاسن سفیدان، جامعه مدنی، استادان و شاگردان مکاتب حضور داشتند.

انجینیرمحمد سمیع والی نیمروز روز جهانی معلم را به همه معلمین تبریک گفته، افزود: ما از روز کسانی تجلیل میکنیم که سرنوشت جوامع بشری مرهون سعی و تلاش آنها است.

والی نیمروز افزود:حیات انسان در گرو علم و عمل صالح است و تاثیر معلم و شخصیت او بر شاگردان و جامعه قابل انکار نیست.

والی نیمروز علاوه نمود: معلم علاوه بر تدریس درس زندگی میدهد و معلمانی که با عشق و علاقه مصروف تعلیم و تربیه هستند و با یک انگیزه خاصی تدریس می نمایند نتایج بهتری بدست می آورند.

الحاج غلام دستگیر آزاد والی اسبق و یکتن از سران اقوام این روز را به همه معلمین تبریک گفته افزود: همه ما با سعی نمائیم تا در راستای معارف پویا تلاش کنیم تا فرزندان آینده کشور با فراگیری علم و دانش کشور را به سوی پیشرفت و ترقی به پیش ببرند.

عبدالواحد حکمت رئیس معارف گفت: همه ما باید درراستای رشد و تحقق اهداف معارف و بخصوص تعلیم و تربیه درست کودکان و نوجوانان گام های موثری بر داریم.

رئیس معارف نیمروز از مقام ولایت تجار و مردم که با معارف همکاری نموده و از نیروهای امنیتی که در تامین امنیت مردم و مکاتب شبانه روزی سعی و تلاش می نمایند، قدردانی نمود.

در پایان محفل تقدیرنامه های ازطرف ریاست معارف برای شماری از معلمین مکاتب توزیع گردید.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید